Podręczniki

Z początkiem roku szkolnego 2017/2018 pojawiły się publikacje WSiP dla „nowego” technika informatyka (podstawa programowa 2017) – link do informacji o książkach.

Od teraz kwalifikacje są dwie (EE.08, EE.09 – więcej informacji tutaj), a do każdej z nich WSiP wydał po trzy publikacje. Oto opisywane okładki książek:

Od 1 września 2016 roku rozpoczęliśmy pracę z publikacjami wydawnictwa WSiP – link do informacji o książkach.

Książki te obowiązują dla podstawy programowej 2012 („stary” technik informatyk). Warto się z nimi zapoznać, ponieważ zawierają bardzo ciekawe zestawy ćwiczeń praktycznych, testów i przykładowych zadań egzaminacyjnych.

Uczniowie klas II i III kierunku technik informatyk mogą zakupić publikację Pracownia urządzeń techniki komputerowej. Technik informatyk. Kwalifikacja E.12. Praktyczna nauka zawodu” – Tomasz Klekot, Krzysztof Pytel.

Uczniowie klas II i III kierunku technik informatyk mogą zakupić publikację Pracownia sieci komputerowych. Technik informatyk. Kwalifikacja E.13. Praktyczna nauka zawodu” – Tomasz Klekot, Krzysztof Pytel.

Uczniowie klas II, III i IV kierunku technik informatyk mogą zakupić publikację Pracownia aplikacji internetowych. Technik informatyk. Kwalifikacja E.14. Praktyczna nauka zawodu” – Tomasz Klekot, Krzysztof Pytel.

UWAGA! Warto wstrzymać się z kupnem książek, ponieważ:

• to, czy uczeń będzie pracował z daną publikacją zależeć będzie od prowadzącego dany przedmiot nauczyciela,
  • na początku każdego roku szkolnego organizowane są kiermasze książek, na których uczniowie mogą nabyć publikacje od swoich starszych kolegów po atrakcyjnej cenie.

Na rynku pojawiła się również oferta edukacyjna wydawnictwa Nowa Era – link do informacji o książkach.

Z tej serii polecamy w szczególności książki do do kwalifikacji E.13.1 i E.13.2 (nie ważne, czy jesteś „nowym”, czy „starym” technikiem informatykiem, te książki Ci się przydadzą, uwierz nam):

Nie polecamy niestety publikacji do E.14 (są zbyt ogólnikowe, w naszej opinii lepsze materiały znaleźć można w sieci):

Wróć do strony głównej